Skalky, Rock Garden

Stará přední skalka - část s jezírkem

Stará přední skalka s jezírkem byla vybudovaná před 30 lety mým dědou. Skalka byla původně postavena z opuky. Nyní ji postupně vyměňuji za dolomitický vápenec. Pro pěstování skalniček je více vhodný a hlavně se tak rychle nerozpadá.
Přední stará skalky Přední stará skalky

Nová Přední skalka - vápencová skála

- vytvořená v roce 2010. Původně jsem zamýšlel dostat kameny do zadní zahrady a navýšit stávající skalky. Toto jsem však musel zavrhnout pro jejich hmotnost. Kameny jsem tedy ponechal hned u vchodu do zahrady. Váží přes 10 tun.
Vápencové kameny přivezené jeřábem Vápencové kameny přivezené jeřábem Skalka - vápencové kameny Skalka na zahradě

Zadní hlavní skalka

Prvním základem skalky bylo jezírko vybudované v roce 2000. Okolo pak přibývaly kameny, koryta i skalničky. V současnosti má tato skalka rozlohu přes 100m2. Jsou v ní čtyři jezírka různých velikostí. Naveženo přes 70 tun kamene.
Zadní skalka - hlavní jezírko Zadní skalka - malé jezírko hajní část skalky Zadní skalka Zadní skalka Zadní skalka

Krytá skalka

V roce 2010 jsem se rozhodl vybudovat kout pro vzácné rostliny Dionysie, primule allioni, androsace a další vzácnosti. Ze spod mají stálý přísun minimálního vlhka a přitom na ně neprší. V přírodě rostou tyto rostliny pod převisy skal.
Krytá skalka pro Dionysie, primule allioni, a androsace Krytá skalka pro Dionysie, primule allioni, a androsace primule allioni Anna Grifit primule allioni Ethlen Jon primule allioni sběr Dionysia Monika Dionysia involucrata Dionysia Monika

Sbírková část

je umístěna na severní straně naší garáže, od které dopadá stín na květináčky. Mám zde umístěné především Saxifragy sekce Porphyrion. Sbírka saxifrag Saxifragy Saxifraga Sissi Saxifraga Satchmo Saxifraga Laka Saxifragy sbírka Pinguicula vulgaris androsace vandellii

Nová koryta 2012

vyrobeny na podzim 2012, všechny jsem vyřezal flexou a provrtal otvory pro odtok vody. Do koryt jsem zakoupil tufové kameny(jiné kameny do zahrady již nekupuji)
Nová koryta 2012 Nová koryta 2012

Tufová stěna

- postavena v létě 2012. Vysoká je 1,5 m a ze zadní strany je podepřená pískovci. Stěnu plánuji osázet především saxifragami ze sekce porphyrion.
Tufová stěna Tufová stěna

Šafránová louka

- celá louka má přibližně 40 m2. Rozsázel jsem na ní přes 500 cibulek C. tommanisianus. Upravil jsem tak nevyužitou plochu pod ovocnými stromy. V anglii se takto běžně osazují zahrady. Vzláště oblíbené jsou pak sněženkové louky.
Šafránová louka Šafránová louka - tmavé šafrány

Dřevěné stavby - včelín a klát

Práce se dřevem je můj další velký koníček
Včelín Včely - brzké jaro Kláty na podzim Včelín na podzim Dřevěné stavby - Koupací káď
Dřevěná koupací káď Kohout