O mně

Jmenuji se Michal Plíšek. Narodil jsem se 2. 6. 1985 v Chrudimi, kde i v současnosti bydlím. Vystudoval jsem Technické lyceum na Střední průmyslové škole v Chrudimi a výpočetní techniku na VOŠ v Pardubicích. Pracovní karieru jsem započal jako konstruktér, následně jsem učil několik let 3D CAD systémy. Dnes opět pracuji v konstrukci. Kromě rostlin se zajímám o historii, genealogii, genetiku, hraji na kytaru a maluji. Mám rád staré věci, které mají svoji duši a svůj příběh.

Pěstováním a šlechtěním rostlin se zabývám od dětství. Už jako malý kluk jsem věděl, jak se řekne latinsky hořec. Zahradu jsem převzal po mém dědovi Františku Plíškovi, který ji před mnoha lety koupil a založil. Skalky jsem postupně rozšiřoval po celé zahradě. Navezl jsem přes 100 t kamene. Starý jabloňový sad jsem ponechal a osázel sněženkami a další jarní florou. V současné době na naší zahradě roste tisíce rostlin a drobných jehličin - čarověníků. Na zahradě mi rostou vyšlechtěné formy rostlin, které nenalezte nikde jinde na celém světě. Jsou to mnou vyšlechtěné rostliny.
Mnoho dalších náročnějších botanických rostlin-skalniček pěstuji v květináčích. Jedná se zejména o rody Dionysie, Saxifraga ze sekce Kabschia, Androsace, P. allioni atd.

V roce 2017 jsem na zrestituovaném pozemku v Horním Bradle založil soukromou Přírodní rezervaci.Androsace jacquemontii
Hlavní menu

Kontakt